Uzdrowisko Uniejów

Uniejów

Uniejów jest jedynym uzdrowiskiem w województwie łódzkim oraz najmłodszą miejscowością uzdrowiskową w kraju.

Położenie w sercu Polski sprawia, że miejscowość jest dobrze dostępna komunikacyjnie, także dzięki bezpośredniemu połączeniu z autostradą A2.

Uniejów słynie z nowoczesnych obiektów turystyczno-rekreacyjnych wykorzystujących wodę geotermalną.

To właśnie dzięki niej od 2012 r. miasto posiada jako pierwsze w Polsce status uzdrowiska termalnego. Uniejowska woda lecznicza wydobywana z głębokości ponad 2 km ma temperaturę 68°C. Zawartość wielu składników mineralnych służy przywracaniu zdrowia i odzyskiwaniu sił witalnych. Woda geotermalna to również przyjazne środowisku źródło energii cieplnej dla większości mieszkańców miasta.

Termalne bogactwo

Śmiałe inwestycje w rozwój turystyki i różnorodne sposoby wykorzystania termalnego bogactwa spowodowały rozkwit miasta.
Z naturalnego skarbu Uniejowa mogą korzystać mieszkańcy bloków termalnych, których budową od lat z powodzeniem zajmuje się Spółka "Termy Uniejów".

W łazience każdego z mieszkań znajduje się "trzeci kurek", w związku z tym mieszkańcy mogą zafundować sobie kąpiel w solance bez wychodzenia z domu. Na mapie Uniejowa powstały już 3 bloki z zastosowaniem takich rozwiązań technologicznych. Kolejne 2 są obecnie w budowie. Razem to 150 mieszkań.

Miasto jest wyjątkowe

Miasto jest wyjątkowe, ponieważ wielowiekowa historia współgra tu ze współczesnością, przyciąga atrakcyjną ofertą basenów w „Termach Uniejów”, cennymi walorami przyrody, perełkami architektury średniowiecza, szlakami turystycznymi oraz szerokim wachlarzem cyklicznych imprez kulturalno-rozrywkowych. Bogactwo natury, historii i kultury zaspokoi nawet najbardziej wymagających.

no images were found

Termy Uniejów

Wizyta w Uzdrowisku Termalnym Uniejów jest idealną możliwością aktywnego wypoczynku o każdej porze roku.

Niezwykłą przyjemność sprawia gorąca kąpiel w basenach termalnych, szczególnie w czasie, gdy wokoło mróz i śnieg, a w Termach panuje beztroska atmosfera błogiego relaksu.

no images were found